052-3304158

המכללה הישראלית לפנג שואי

יצירת קשר בוגרי המכללה מאמרים הרצאות אסטרולוגיה סינית קורסים ואירועים ייעוץ המכללה לפנג שואי ראשי
 

גם אתם יכולים להיות יועצי פנג שואי

למידע על לימודי פנג שואי ואסטרולוגיה סינית ולימודי הכשרת יועצי פנג שואי, צרו עמנו קשר.

המכללה הישראלית לפנג שואי
טלפון: 052-3304158
פנייה בדוא"ל

קורס שנתי להכשרת יועצי פנג שואי

קורס שנתי להכשרת יועצי פנג שואי ייפתח בתל אביב - ספטמבר 2014 (שעות אחה"צ)
ההרשמה נמשכת. לפרטים נוספים: 052-3304158 או
צרו קשר

קורס אסטרולוגיה סינית - ארבעת עמודי הגורל

קורס אסטרולוגיה סינית ייפתח באוגוסט 2014
לפרטים נוספים: 052-3304158 או
צרו קשר

 
 

    לקבלת פרטים והרשמה
    נא מלאו את הטופס:

 
 

שפץ ביתך - חלום או סיוט?


מאת: שהם ויסמן, מנהלת ומרצה במכללה הישראלית לפנג שואי
פורסם באתר עיתון מעריב, אנרג'י בשנת 2006

 

פתאום אדם קם בבוקר ומחליט – היום אני שובר את הקיר הזה,  צובע את כל הבית
מגרד את השטיחים ושם פרקט, משנה את התאורה בסלון ומניח אדניות בחלון.
נשמע מוזר? דמיוני? ממש לא.

הצורך הזה לשינוי, תוקף אחת לכמה חודשים גבר ממוצע, ובערך אחת ליום את האשה הממוצעת. כמובן שלא בדקתי זאת בצורה סטטיסטית אולם כבת לקבוצה אחרונה זו,  וכעוסקת בייעוץ לבתים אני חווה את בנות מיני כמלאות חדוות יצירה בכל הקשור ב"הגיע הזמן לשיפוצים.."חלק מהגברים ובני הזוג חושבים מייד על תחבולות שונות ומשונות –כיצד לחמוק מהצרה המתקרבת -, מכיוון שחלקם בנושא ידוע.הגברים אשר גם בהם מקוננת בסתר חדווה זו, דווקא שמחים להצעה,  ונכנסים לעולם הפנטזיה של קרמיקות, ברזים, כיורים ומזגנים.

כתבה זו מיועדת דווקא לסובלים, לקבוצה המנסה לחמוק ולאילה שיודעים שהגיע הזמן-אבל למי יש כח להכנס לזה..
בפנג שווי המסורתי נושא השינוי כפי שהוא נתפס במטאפיסיקה הסינית הינו חלק טבעי ויומיומי מחיינו, הדבר היחידי שאינו משתנה בעולם הינו העובדה שכל הזמן יש שינוי.

אחד מספרי הקלאסיקה הסינית הוא "ספר השינויים-ה"אי צ'ינג" עוסק בדיוק באספקטים אילה, השינויים החיים בעולמנו-עולם התופעות.
אם כך למה בכלל צריך "לעשות שינוי" הרי הכל סביבנו נע וזז כל הזמן והשינויים קורים ממילה..שואלים העצלנים ודוחי השיפוץ.
ובכן השינויים שקורים בנו ברמות הפיזיות והנפשיות מחוללים "משהו" הרבה פעמים ההתבגרות שלנו, הגדילה התפיסה השונה של המציאות קורת בפנים אולם לא מקבלת את ה"מיכל" הפיזי שלה.וכן נהיה מעיין דיסוננס בינינו לבין הבית, המשרד-וכל מרחב בו אנו שוהים לאורך זמן. כך שלמעשה גם אם נוצר בנו שינוי-נבט עדין שמתחיל לבקוע מהאדמה.אותה סביבה מגנטית שמשחזרת כל הזמן את תכונות האופי, את הטעם שלנו, ומשליכה אותה על קירות הבית, בבחירת התמונות הצבעים והרהיטים, משקפת שוב ושוב את ה"אני" הקודם.

גם אם הבנתי משהו על חמלה או פתיחות או השתתפתי בסדנת טנטרה, יהיה קשה לזכור ובטח ליישם משהו-ברגע שחזרתי לאותו מרחב ממנו יצאתי.

אפשר לדמות זאת למעיין "מים מגנטיים" .בבוקר ישבתי במשרד הדחוס שלי, כשכל "העבר המפואר "או הפחות מפואר נמצא סביבי-יצאתי לפגישה מאוד אופטימית ובה כל מיני אפשרויות והצעות..משהו בי נפתח לכיוון חדש, ואז בום. חזרתי למשרד –ושכחתי, פתאום כל האנרגיות שיכלתי להתחבר אליהם בחוץ נמסו ונשארתי בלי כלום. ההצעות שאני אמורה לכתוב ולהגיש נותרו חסרות גוף, איך אמצא את הכח לכתוב, לייצר?מה בעצם קרה?

התשובה היא על הקיר(תרתי משמע) האים המשרד שלי יכול לקחת את השינוי, את ההצעה החדשה? האים יש תאום?הקיר הזה אשר אליו אני מסתכלת כשאני יושבת במשרד, איזה אלמנטים "תלויים" עליו, מה הצבע שלו?האים הלבן והריק שמקיף אותי במשרד ההיטקי הזה משמח אותי? הגוף הגדול הזה שנקרא בית –יכול להיות חבר. "מייכל" שהשיחה איתו נעשית לא על בסיס של אי שקט, ובכל פעם שקורה לי משהו אני קונה חפץ ושמה בבית (זה הכי קל..) אלא מעיין נקודת בדק-האים הסביבה הזו עדיין מתאימה לי, מאפשרת מה שאני רוצה לפתח כרגע? כמובן שהנושאים יכולים להשתנות ואיתם האזורים בבית אותם נשנה. העזרה שמגיע מתחום הפנג שווי מדברת על תשומת לב לפרטים, מתי, כיצד ואיפה לשנות.

השנה זו היא שנת כלב-אש לפי האסטרולוגיה הסינית.שנה זו מאופיינת ביחסים הרמונים בין אלמנטים אילה, אש המזינה את האדמה.אלמנט האדמה מייצג גם את הדברים "האדמתיים" החומריים-ואין כמו הכלב, אחד מ12 חיות הזודיאק הסיני כדי לייצג את השומר הנאמן-הבית.לכן זו נחשבת שנה שמתאימה לשינויים בענייני מגורים. אנחנו רואים שהרבה פעמים כתגובה לזמן שלאחר משבר-אנשים זזים.כאילו משהו בהם מחפש מזל יותר טוב במקום אחר.מבחינת המקצוע שלי-זה אכן כך.מקום אחר-מדבר על תנאים אחרים, הצעה אנרגטית אחרת. השאלה היא האים אני יכול\ה לזהות מה זה המקום הבא.
ואולי מעבר יכול להתבצע בלי קשר למשבר, אלא מתוך ראיה שהמקום הנוכחי כבר לא יכול להכיל את החדש שבי. מעבר למקום אחר כדאי שיעשה מתוך שיקול אמיתי –מה האיזור, הסביבה יכולים להציע ולא רק שיקול טכני כמו מחיר או סטאטוס.אבל אם בכל זאת אנחנו מחליטים להשאר-ולשפץ.המילה הזו "שיפוץ" היא מילה חדה, בעיקר הצ' בסוף.וזה מין רמז כזה שמדבר על מהלך שיש בו דרמתיות-ולזה כדאי להתכונן.

אז מתי ואיפה מתחילים?
ה"נגיעה" בבית יכולה להתבצע בצורה אגרסיבית-כמו כובש, בלי קשר לנושא האנרגטי ובכך להתעלם מהרמה העדינה יותר ש"חיה" במקום.וניתן גם להתייחס לבית כגוף חי אשר אמנם איננו יכולים לראות רמת חיים זו אולם כל הפנג שווי עוסק בדיוק בזה .כיצד "לדבר" עם אותן אנרגיות ואיך לגייס אותן לתועלתינו(או שלפחות לא יפריעו..) זאת אנו עושים בעזרת הידע של האסטרולוגיה ובשינויים אשר מתחוללים בכיווני השמים-כפי שהם מתבטאים בכיווני הבית.

השנה אין זה מומלץ להתחיל את השיפוצים בבית מאיזור מערב, שם מבחינת טכניקת "הכוכב המעופף" טכניקה המתייחסת לשינויים האנרגטים בכל בית באופן ספציפי, נמצאת השנה אנרגיה שאיננה מטיבה ולכן רצוי "לא לעורר את השדים" וכדאי להתחיל את השיפוץ מאיזור אחר. אזור נוסף הוא הכיוון במצפן הקשור עם אותו כלב- כיוון צפון מערב, ולמדייקים שביננו- מעלה 300 במצפן. הכוונה היא פשוט לא להתחיל את שבירת הקירות או כל שינוי "חזק" מאיזור זה.המחמירים-יציעו לדחות בניית חדר או הריסת חדר באיזור מערב, וצפון מערב-לשנה הבאה(השנה הסינית מתחילה בפברואר).

מעבר לנושא הכיוון-כדאי לבחור בבית, (במידה ולא ניתן לבצע את כל הפנטזיות) איזור מסויים אשר יהיה לו אפקט בעל ערך על חיינו-מבחינת הנושא.בבואי לתת ייעוץ בד"כ אבחר אזורים ש"מוכרחים" לשנות על סמך בדיקה של האסטרולוגיה והקרינה של האדמה אולם אנשים מהיישוב שאינם עוסקים בתחום, יכולים פשוט לזהות מקומות שמשקפים תחומי חיים בעייתים:
חדר העבודה-קריירה והתפתחות בעבודה ובלימודים
הסלון-אירוח חיי חברה ותקשורת
הכניסה-התחדשות, שינוי וערך עצמי.
המטבח-הזנה ותזונה בכל הרמות, תקשורת במשפחה
חדר השינה –זוגיות, מיניות ופתיחות לאחר.
חדרי ילדים-הקשבה, משמעת, חברתיות ולמודים.
מרכז הבית-בריאות, יציבות, איזון.
מרתפים, עליות גג, מחסנים, בודיעמים-דברים סודיים, נחבאים.
השינויים יכולים להתבצע תוך התחשבות בחוקי ועקרונות קלאסיים של פנג שואי ואז נדרש ייעוץ מקצועי, או מתוך הקשבה והתבוננות לאותם שינויים שחלו בנו-ומה הם מבקשים?
לעיתים אותו אדם שקם בבוקר עם רצון לשבור קיר-באמת צריך יותר מרחב בחיים-כי הוא גדל, ורוצה יותר מקום כדי ליצור ולפגוש אנשים, וההתרחבות שלו תובעת את שלה.אדם אחר ירצה דווקא להכנס יותר פנימה ומתוך הצורך בשקט יחפש בבית איזשהיא פינה משלו-פרטית.

כך ששיפוץ הוא בעצם "קורבן" שיש בו הרבה רווח, גם בתהליך עצמו, שאם נעשה בצורה מודעת יביא בדיקה מחודשת של תחומי החיים וגם בתוצאה, שבדרך כלל משמחת.אז נצלו את חום הקיץ ואת שנת הכלב לניעור כללי כך שהסתיו יפגוש אתכם עייפים אך מרוצים.

© המכללה הישראלית לפנג שואי    052-3304158