052-3304158

יצירת קשר בוגרי המכללה מאמרים הרצאות אסטרולוגיה סינית קורסים ואירועים ייעוץ המכללה לפנג שואי ראשי

 


גם אתם יכולים להיות יועצי פנג שואי

למידע על לימודי פנג שואי ואסטרולוגיה סינית ולימודי הכשרת יועצי פנג שואי, צרו עמנו קשר.

המכללה הישראלית לפנג שואי
טלפון: 052-3304158
פנייה בדוא"ל

קורס שנתי להכשרת יועצי פנג שואי

קורס שנתי להכשרת יועצי פנג שואי 2024 נפתח כקורס משולב זום ופרונטלי.
הכשרת יועצי פנג שואי: קורס בוקר\ערב בימי ג' או ה' .
ההרשמה החלה. לפרטים נוספים: 052-3304158 או
צרו קשר

קורס קרוב  ארבעת עמודי הגורל 
לפרטים נוספים: 052-3304158 או צרו קשר

 
 

    לקבלת פרטים והרשמה
    נא מלאו את הטופס:

 
 

אדריכלות ופאנג שווי

 

מאת: מיכל בסון

אדריכלות ופאנג שווי או פאנג שוואי ואדריכלות. מה היה כאן קודם? האם הייתה הבחנה או שמא ההבחנה נוצרה עם תהליך ההתרופפות בקשר שבין האדם ואדמתו?

לפני הכל, כמה מילים על הפאנג שוואי שהרי מהי אדריכלות כולנו יודעים.

פאנג שוואי – ובעברית רוח ומים. מדובר בשני יסודות אשר בלעדיהם אין חיים (רוח – אויר לנשימה).

פאנג שוואי היא תורה סינית עתיקה אשר חדרה למערב בעשורים האחרונים ומטפלת בקשר האנרגטי שבין האדם והסביבה. הפאנג שוואי הגיע אלינו כחלק ממכלול הפילוסופיה הסינית הכוללת את הרפואה הסינית ותזונתה, המדיטציה אומנויות הלחימה וכד'.

מטרת הפאנג שוואי היא איזון, הרוח מייצגת את אותן אנרגיות בלתי נראות – תנועת האוויר, חום השמש וכד'. והמים מייצגים את האנרגיות הנראות כגון - תנועת אנשים, כלי רכב, מיקום בתים סמוכים וצמחים... שני הכוחות יחד יוצרים את אנרגיית החיים. כשתנועת האנרגיות של הרוח והמים מאוזנת - יש השפעה חיובית, כאשר התנועה חזקה מידיי או תקועה קיימת השפעה שלילית.

מטרת יועץ פאנג שוואי היא לאזן מקומות בהם האנרגיה אינה מאוזנת על מנת ליצור לאדם מרחבים נעימים אם למגורים ואם במקומות העבודה והבילוי.

כמי שבאה מתחום האדריכלות, שאלתי את עצמי עוד לפני שנחשפתי לפאנג שוואי מה עושה את ההבדל בין חלל לחלל ובין בית אחד למשנהו? אני בטוחה שאתם מכירים את תחושת הנוחות והמשיכה שניתן לחוש בבית מסויים, ללא קשר למראהו ומאידך את אי הנוחות שניתן לחוש בבית אחר. עם השנים הבנתי כי אין לכך קשר לסגנון הריהוט או לגודל ההשקעה הכספית בבית, והרגשתי רצון וסקרנות לפענח את הגורמים לתחושות אלו.

האדם אמור לבנות את ביתו מתוך התחשבות באקלים בו הוא חי, הבית צומח מתוך ולתוך האקלים ומוצמח על ידי האדם. לדוגמה, אנחנו מכירים ריכוזי התיישבות עתיקים שנבנו כאשר כל פתחי הבתים פנו לכיוון מסוים זאת מתוך התחשבות במשטר רוחות, זווית השמש ופרמטרים אקלימיים וסביבתיים (שיפועים, מקורות מים, פני קרקע) אחרים שהיו חשובים אז, וגם היום. ואולם למרות שההתחשבות נכונה, במרוצת השנים התחוללו שינויים, מחד גידול ניכר באוכלוסיה ומאידך תיעוש מואץ. עם הצורך בבנייה רוויה איבדנו את הקשר לקרקע ואיבדנו את היכולת לחוש את הדברים.

זאת ועוד,  אם בעבר היינו יכולים לשייך סגנונות בנייה לאזורים שונים על הגלובוס, היום אזורי המסחר בערים השונות נראים זהים, בתים באזורים חמים מתפארים בגג משופע שבמקור תוכנן כך על מנת לשאת את עמוס השלג, המבנים כבר לא מתוכננים בהתאמה לאקלים או לתרבות האנשים אותם הם משמשים אלה משרתים צרכים כלכליים, שיקולי סטאטוס וכל זאת ללא התייחסות לתנאי הסביבה.

לא פלא אם כן כי בשנים האחרונות בהן הופר איזה סדר בסיסי לו אנו זקוקים, אנחנו מוצאים את עצמנו בהצפה רוחנית. אנשים פונים לחיפוש אחרי משהו אחר. אנחנו חשים בחוסר ובצורך למלא את עצמנו בדברים שמגיעים מעולם שונה, קדום יותר ומאוזן יותר.

מתוך התהיות הללו ומתוך הרצון להבין את התחושות השונות במבנים זהים הפונים לכיוונים שונים, פניתי ללימודי הפאנג שוואי. אני לא זוכרת מתי והיכן נחשפתי לתורה זו, אבל אני יודעת בוודאות שבאותו רגע נולד בי הרצון ללמוד את התורה, והבנתי שיש מעבר ללימודי האדריכלות הנלמדים בעולם המערבי. בדיוק כמו שהרפואה האלטרנטיבית משלימה צרכים לרפואה הקונבנציונאלית ולהיפך.

היום, אין לי ספק כי שימוש בתורת הפאנג שוואי יוצר שינוי ומאפשר שהייה וחיים במבנים נעימים יותר. מבנים אשר באופן תכנונם, בנייתם ואיבזורם, לוקחים בחשבון את הכיוון אליו פונות הפונקציות השונות, את זמן בנייתו של המבנה, את מיקומו בשטח ואת האנשים העומדים להשתמש בו. על ידי פרמטרים אלה ונוספים מתקבל מבנה התומך ביושביו.

האדריכלות יוצרת סביבה. הסביבה שנוצרה משפיעה על האדם הנמצא בה, והאדם הלוא יוצר את האדריכלות. מתוך הבנת המערכת הסגורה הזו נולד הפאנג שוואי לפני כמה אלפי שנים ומתוך הניכור שאנחנו חשים בחלק מהמבנים האדריכליים של היום נולד אותו הצורך בדיוק.

© המכללה הישראלית לפנג שואי    052-3304158