052-3304158

יצירת קשר בוגרי המכללה מאמרים הרצאות אסטרולוגיה סינית קורסים ואירועים ייעוץ המכללה לפנג שואי ראשי

 


גם אתם יכולים להיות יועצי פנג שואי

למידע על לימודי פנג שואי ואסטרולוגיה סינית ולימודי הכשרת יועצי פנג שואי, צרו עמנו קשר.

המכללה הישראלית לפנג שואי
טלפון: 052-3304158
פנייה בדוא"ל

קורס שנתי להכשרת יועצי פנג שואי

קורס שנתי להכשרת יועצי פנג שואי 2024 נפתח כקורס משולב זום ופרונטלי.
הכשרת יועצי פנג שואי: קורס בוקר\ערב בימי ג' או ה' .
ההרשמה החלה. לפרטים נוספים: 052-3304158 או
צרו קשר

קורס קרוב  ארבעת עמודי הגורל 
לפרטים נוספים: 052-3304158 או צרו קשר

 
 

    לקבלת פרטים והרשמה
    נא מלאו את הטופס:

 
 

פנג שווי במבשרת

או: מה יש לתורה סינית עתיקה בת 4500 שנה לומר על מועצה מקומית קטנה בהרי ירושלים?

מאת: שהם ויסמן, מנהלת ומרצה במכללה הישראלית לפנג שואי

הפנג שווי היא תורה בת 4500 שנה אשר עוסקת בהשפעת סביבת המגורים על האדם. התורה, אשר צמחה בסין, הייתה חלק מתוך הידע הסודי, שנועד לשמור ולהאריך את חייו של הקיסר בסין העתיקה.

התורה הגיע לפני כמאה שנה למערב, ובעשור האחרון היא חלק ממדע הסביבה של המאה ה 21.

תורה זו חובקת בתוכה את הידע העוסק בקשר בין האדם לסביבתו.לפי שיטה זו קיים קשר גורלי בין מיקום בית או משרד, ואופן עיצובו- ובין מצבם הבריאותי, הכספי, ואיכות חייהם הכללית של יושביו.

קיימות אסכולות שונות ושיטות מורכבות בתוך הפנג שווי אשר תפקידם הוא לאבחן נכונה את האפשרויות הגלומות במקום מסוים.

כיום בעולם המודרני, נעשה שימוש מחדש בעקרונות תורה זו, והיא כלי שימושי הנועד לאפשר הרמוניה, שפע ואושר.

בהונג קונג ובטאיוואן למשל נעשה שימוש בולט בפנג שווי גם במשרדים, ובתי עסק. ידוע הדבר שלפני כל צעד גורלי כמו לבחור מקום חדש לעסק, לחתום על שותפות, ולעצב משרד יקיימו במדינות אלה ואחרות התייעצות עם מומחה לפנג שווי כדי להבטיח את הצלחת הפרוייקט.

ההנחה הבסיסית בפנג שווי היא שהאדם נתון להשפעות חיצוניות אשר יכולות לשנות את מצב בריאותו,האנרגיה הכללית שלו ואף את גורלו.

הסינים מאמינים שבכל דבר על פני האדמה קיימת אנרגיה קוסמית (צ'י) ואיכות זו נמצאת גם במבנים, בבתים פרטיים, בניינים, חנויות וכו'.

השם "פנג שווי" (רוח, מים בסינית) מתאר מצב של זרימה ,ובמקרה זה את התנאי הבסיסי לקיום חיים במקום-זרימת צ'י.מבנה אשר נמצא במקום שאינו מוגן, זרימת הצ'י תהיה חזקה מידי ועלולה להיות הרסנית, כמו נהר אשר עולה על גדותיו. לעומת זאת בית הממוקם במקום נמוך מידי והינו חסום מכל הכיוונים, זרימת הצ'י בו עלולה להיות חלשה מידי, ו"תקועה" והאנרגיה במקום זה תדמה לנהר בו המים עומדים ומעופשים...

בעזרת הפנג שווי ניתן לאבחן כל חדר, מבנה, שכונה ואף עיר מבחינת הפוטנציאל הגלום במקום.

כמובן שלא רק המיקום המוצלח או הלא מוצלח של מבנה יקבע את גורל דייריו אולם קיימת אפשרות להבין ולנצל בצורה יעילה את הטבע, ואת מה שנימצא סביבנו. ע"י לימוד של עקרונות פשוטים ניתן לקיים חיים הרמוניים יותר, המבוססים על כבוד לטבע וליוצרו.

כשמסתכלים על מבשרת מבעד ל"משקפי פנג שווי" אפשר לראות כמה דברים מעניינים.

מבשרת ממוקמת על הציר המרכזי המוביל לבירה, ומשמשת מעין "שער" ראשון לעיר, עובדה זו יכולה להצביע על משהוא מאופי היישוב אשר מקיים גשר בין העיר הסגורה והקדושה-ירושלים ליישובי הסביבה הכפריים.

מבשרת יושבת "על" כביש ירושלים-ת"א ומבחינת הפנג שווי המשמעות היא של ישיבה על מים, כביש בעולמינו האורבני מקביל לנחל או נהר בעולם העתיק.

מים נחשבים סמל לשפע ושגשוג,וגם כביש ראשי בעל זרימה טובה וקבועה נחשב מקור לכלכלה טובה.

כמו כן נהנית מבשרת מתמיכה והגנה של ההרים מסביב והיא "מביטה" על הרבה נוף.

כך שמבחינת מיקומה נהנית מבשרת מאיזון של שפע כלכלי (כביש=מים) וכן מהגנה ותמיכה ברמת היחסים הבן אישיים והבריאות(ההרים).

חיסרון מסויים אפשר לראות באופן בו היישוב מתוכנן, כך שהוא בנוי מחלקים נפרדים אשר התפתחו בתקופות שונות, וחסר ציר מרכזי סביבו היישוב נע. דומה הדבר לגוף בו לכל איבר חיים משלו.

אפשר לומר אולי שהקניון מהווה מעיין מרכז עבור היישוב, אולם אין זה מרכז תרבותי אלא מרכז מסחרי....

מיקום המועצה המקומית הינו בעייתי למדי, העובדה הבולטת ביותר היא שהמועצה ממוקמת מעבר לגשר, ומחזקת את התחושה של "עיר חצויה" רצוי היה שהמועצה תמוקם בחלק הגדול יותר באופן יחסי ליישוב. כמו כן הגבעה אשר נמצאת מאחורי המבנה, (הקסטל) ואמורה לשמש (לפי פנג שווי) כמגוננת על המבנה – למעשה מחלישה את הבניין.

הקסטל היא הרבה יותר מגבעה רגילה, כולם מודעים לקרב הקשה אשר התחולל שם ועד היום זו היא למעשה אנדרטה גדולה וזיכרון למחיר הכבד של המלחמה.

חלק מההתייחסות לאנרגיה של מקום היא גם ההתיחסות להסטוריה שלו, לזיכרון אשר "שומרת" האדמה עצמה.

לפי ה פנג שווי, מקומות אילה נחשבים "רגישים" (מקומות שהיו בהם חוויות טראומטיות במסה אנושית) ופחות מומלץ למקם מבנים אשר התיפקוד בהם אמור להיות אקטיבי ויעיל.

מבשרת היא אכן מעין "עיר בירה כפרית" מבחינת מיקומה אולם הניהול שלה ממוקם דווקא באיזור טעון מבחינה אנרגטית שיש בו יותר "עבר" מעתיד.

כדי לקבל אינפורמציה יותר מעשית לגבי אפשרות של "שינוי" או תיקון האנרגיה אנו זקוקים להרבה יותר אינפורמציה מדוייקת כגון כיוונים מדוייקים,תאריך הלידה (הבניה) של מבנים, תאריכי לידה של המתגוררים בו וכו'.

כיום הרבה אנשים המחפשים קירבה לטבע ואורח חיים פחות צפוף מוצאים תשובה במקומות כמו מבשרת,אשר בזכות גילה הצעיר יכולה עדיין לשמור על קשר בריא עם צרכי התושבים-חשוב לזכור שחלק ממה שבונה מקום הוא גם צרכי הטבע, הקשר והכבוד לאדמה, והידיעה שהרמוניה נקנית במודעות.

© המכללה הישראלית לפנג שואי    052-3304158