052-3304158

יצירת קשר בוגרי המכללה מאמרים הרצאות אסטרולוגיה סינית קורסים ואירועים ייעוץ המכללה לפנג שואי ראשי

 


גם אתם יכולים להיות יועצי פנג שואי

למידע על לימודי פנג שואי ואסטרולוגיה סינית ולימודי הכשרת יועצי פנג שואי, צרו עמנו קשר.

המכללה הישראלית לפנג שואי
טלפון: 052-3304158
פנייה בדוא"ל

קורס שנתי להכשרת יועצי פנג שואי

קורס שנתי להכשרת יועצי פנג שואי 2024 נפתח כקורס משולב זום ופרונטלי.
הכשרת יועצי פנג שואי: קורס בוקר\ערב בימי ג' או ה' .
ההרשמה החלה. לפרטים נוספים: 052-3304158 או
צרו קשר

קורס קרוב  ארבעת עמודי הגורל 
לפרטים נוספים: 052-3304158 או צרו קשר

 
 

    לקבלת פרטים והרשמה
    נא מלאו את הטופס:

 
 

פנג שואי של נדל"ן - על תהליך בניית בית דרך ה"פנג שואי" ובחירת האדמה


מאת: שהם ויסמן, מנהלת ומרצה במכללה הישראלית לפנג שואי

ה"פנג שווי" היא תורה בת 4500 שנה אשר עוסקת בהשפעת סביבת המגורים על האדם. התורה ,אשר צמחה בסין, הייתה חלק מתוך הידע הסודי,שנועד לשמור ולהאריך את חייו של הקיסר בסין העתיקה.

התורה הגיע לפני כמאה שנה למערב,ובעשור האחרון היא חלק ממדע הסביבה של המאה ה 21.

תורה זו חובקת בתוכה את הידע העוסק בקשר בין האדם לסביבתו.לפי שיטה זו קיים קשר גורלי בין מיקום בית או משרד, ואופן עיצובו- ובין מצבם הבריאותי,הכספי,ואיכות חייהם הכללית של יושביו.

קיימות אסכולות שונות ושיטות מורכבות בתוך הפנג שווי אשר תפקידם הוא לאבחן נכונה את האפשרויות הגלומות במקום מסוים.

כיום בעולם המודרני, נעשה שימוש מחדש בעקרונות תורה זו,והיא כלי שימושי הנועד לאפשר הרמוניה, שפע ואושר.

בהונג קונג ובטאיוואן למשל נעשה שימוש בולט בפנג שווי גם במשרדים,ובתי עסק.ידוע הדבר שלפני כל צעד גורלי כמו לבחור מקום חדש לעסק, לחתום על שותפות, ולעצב משרד יקיימו במדינות אלה ואחרות התייעצות עם מומחה לפנג שווי כדי להבטיח את הצלחת הפרוייקט.

ההנחה הבסיסית בפנג שווי היא שהאדם נתון להשפעות חיצוניות אשר יכולות לשנות את מצב בריאותו,האנרגיה הכללית שלו ואף את גורלו.

הסינים מאמינים שבכל דבר על פני האדמה קיימת אנרגיה קוסמית(צ'י) ואיכות זו נמצאת גם במבנים,בבתים פרטיים,בניינים,חנויות וכו'.

השם "פנג שווי" (רוח,מים בסינית) מתאר מצב של זרימה ,ובמקרה זה את התנאי הבסיסי לקיום חיים במקום-זרימת צ'י.מבנה אשר נמצא במקום שאינו מוגן,זרימת הצ'י תהיה חזקה מידי ועלולה להיות הרסנית,כמו נהר אשר עולה על גדותיו.לעומת זאת בית הממוקם במקום נמוך מידי והינו חסום מכל הכיוונים,זרימת הצ'י בו עלולה להיות חלשה מידי ,ו"תקועה" והאנרגיה במקום זה תדמה לנהר בו המים עומדים ומעופשים...

בעזרת הפנג שווי ניתן לאבחן כל חדר,מבנה,שכונה ואף עיר מבחינת הפוטנציאל הגלום במקום.

כמובן שלא רק המיקום המוצלח או הלא מוצלח של מבנה יקבע את גורל דייריו אולם קיימת אפשרות להבין ולנצל בצורה יעילה את הטבע,ואת מה שנימצא סביבנו. ע"י לימוד של עקרונות פשוטים ניתן לקיים חיים הרמוניים יותר ,המבוססים על כבוד לטבע וליוצרו.

בישראל כמו במקומות אחרים במערב,תהליך בניית בית או רכישת דירה מהווה סמל ונקודת ציון ל"התבגרות" והשתרשות.

רוב האנשים אשר חוו או חווים תהליך זה עסוקים בעשרות פרטים הקשורים לכספים,הלוואות,תוכניות אישורים וכו'.

הרבה מהאנרגיה הולכת למקומות מאוד לא "יצירתיים" והרבה פעמים ההתרגשות המלווה את הארוע החגיגי נצבעת בלא מעט סבל.

הגישה של הפנג שווי היא גישה יותר הוליסטית, בניית בית הוא ארוע שמתחיל קודם כל בבחינה פנימית של האדם את עצמו- מה הוא ה"בית" שלי?

איך יראה המרחב בו ארגיש הכי-בריא,בטוח,יצירתי,שלוו, חברתי וכו'...

הרבה פעמים עסוקים אנשים בתהליך הבניה בכמות החדרים,מספר השקעים האים הריצוף יהיה גרניט או אבן ופחות מידי במהות.

התוצאה היא שלעיתים אחרי חודשים רבים והשקעה עצומה של כסף ואנרגיה נולדת ה"כלה" אולם כשגרים בה החיים נראים אחרת.

לא פעם נקראתי לייעוץ במבנים שרק הסתיימה בנייתם-כשהטענה החוזרת ונשנית היא-"אנחנו לא אוהבים את הבית" או "אני לא מצליח לישון כאן.."

בפנג שווי קיימים פרטים רבים הקשורים לבניה אולם הכל מתחיל בבסיס-חלקת האדמה, כלומר על מה בונים?

שלב א'-בדיקת האדמה

תהליך נכון של בניה מתחיל בבדיקה אנרגטית של האדמה .אנחנו רגילים לחשוב שאפשר לחיות ולבנות בכל מקום אותו ניתן לקנות בכסף.אולם אין זה כך(לפי פנג שווי)

קיימים אזורים על פני האדמה אשר אינם מיועדים ואינם ראויים למגורי אדם.

מקומות אילה אשר נקראו כבר ע"י מומחים"מקומות ארורים" הינם למעשה חלקות אדמה אשר האנרגיה שלהם(מסיבות של קרינה גיאופטית או אחרת) בעלת תדר נמוך מאוד אשר מפריע לגוף החשמלי שלנו לתפקד ולאזן את עצמו. דומה הדבר לשהיה ממושכת בקרבת עמוד מתח גבוהה או בקרבת גורם רעש תמידי-לגוף קשה לעמוד בתנאים אילה והוא מפתח מחלות.

בעבר השמאנים והכוהנים בכל כפר היו מזהים מקומות אילה וידעו לאשר אדמות "נקיות" יחסית ובריאות לצורך מגורים.

מומלץ לא " להגריל" את חלקת האדמה אלא לבחור אותה –במידה ואינכם מעוניינים לבשתמש בשרותיו של יועץ פנג שווי-כדאי לבקר מספר רב של פעמים במקום ולחוש את השפעתו על גופכם.

שלב ב'-מחקר

אחד הדברים הפשוטים ביותר לביצוע הוא עשיית מחקר קטן לגבי ההסטוריה של האדמה,יועץ מיומן יכול לקבל בעזרת חושיו פרטים יוצאי דופן לגבי מה היה כאן קודם,אולם כל אדם יכול פשוט להתעניין ולשאול שאלות חשובותכמו-למי האדמה היתה שיכת בעבר? האם יש באיזור בתי קברות? האים השתמשו בריסוס או כימיקלים באיזור? האים בעתיד אמור לעבור כאן כביש סואן או קו מתח גבוהה?

גם שאלות לגבי עתיד המקום חשובות.הרבה אנשים תמימים קונים חלקת אדמה פסטורלית ומגלים אחרי כמה שנים שממש מול חלון חדר השינה שמו להם פנס רחוב או עמוד חשמל... לרוב פרטים אילה ידועים מראש-אולם לא חשבנו להתעניין בהם.

שלב ג'- בקשה לאישור

אנחנו רגילים לחשוב שכסף קונה כמעט הכל.אולם לא כך הוא לגבי האדמה עליה אנו בונים. כן-הקבלן או בעל המגרש יקבל את המגיע לו אולם לא בזה מדובר,האדמה למעשה לא "שייכת" להם...

בתרבויות עתיקות-כל התערבות באדמה כגון כריה,שתילה,חפירת בורות או בניה היתה מלווה בטקסים. גם אצלינו קיים טקס "הנחת אבן פינה".

התייחסות זו היא חשובה ביותר משום שהיא מניחה שעל האדם לבקש "להשתמש" באופן זמני במרחב מסויים אולם הוא לא יכול"לרכוש" אותו..

בסין לדוגמה לפני התחלת הבניה מקיימים טקס אשר מבקש את עזרת האדמה עצמה בתהליך הבניה,ומבקש את אישורה להתחיל ולבנות- יכול להיות שקיום טקס כזה יכל למנוע צרות רבות בתהליך זה...

מומלץ לזכור שלעיתים לדבר אל הקירות,אל העצים והאבנים הוא אמצעי בריא כדי להיות בקשר עם סביבתינו.

© המכללה הישראלית לפנג שואי    052-3304158