052-3304158

המכללה הישראלית לפנג שואי

יצירת קשר בוגרי המכללה מאמרים הרצאות אסטרולוגיה סינית קורסים ואירועים ייעוץ המכללה לפנג שואי ראשי
 

גם אתם יכולים להיות יועצי פנג שואי

למידע על לימודי פנג שואי ואסטרולוגיה סינית ולימודי הכשרת יועצי פנג שואי, צרו עמנו קשר.

המכללה הישראלית לפנג שואי
טלפון: 052-3304158
פנייה בדוא"ל

קורס שנתי להכשרת יועצי פנג שואי

קורס שנתי להכשרת יועצי פנג שואי ייפתח בתל אביב - ספטמבר 2014 (שעות אחה"צ)
ההרשמה נמשכת. לפרטים נוספים: 052-3304158 או
צרו קשר

קורס אסטרולוגיה סינית - ארבעת עמודי הגורל

קורס אסטרולוגיה סינית ייפתח באוגוסט 2014
לפרטים נוספים: 052-3304158 או
צרו קשר

 
 

    לקבלת פרטים והרשמה
    נא מלאו את הטופס:

 
 

מהו עיצוב אנרגטי

מאת: שהם ויסמן, מנהלת ומרצה במכללה הישראלית לפנג שואי

בדרך כלל כשאנחנו בוחרים עיצוב מסויים הקשור למבנה, פרט לבוש או אפילו העיצוב של מאכל מסויים בצלחת אנו פועלים משילוב של החלטות אסטטיות ואינטואטיביות,העקרון המנחה בעיצוב באנרגטי לדעתי הוא - באיזה אופן לעצב כך שהכי הרבה אנרגיה תתבטא במקום או בדבר. יכול להיות שנראה עיצוב מסויים ונגיד-זה מאוד יפה או מאוד אופנתי אבל אין בזה "נשמה". אז עיצוב אנרגטי הוא כזה שמתקיימת בו נוכחות אנרגטית.

בדרך כלל האופן בו אני מעצבת יהיה דרך הידע שלי בפנג שווי - שהוא ידע מסורתי אשר נדרש זמן רב כדי ללמוד אותו וכדי להסביר אותו. אולם ישנם כמה התייחסויות כלליות עליהם אפשר לדבר:

הכניסה לבית:

הכניסה מתוארת בפנג שווי כ"פה" האנרגיה בדומה לפה ולאף אשר בפנים של האדם כך כניסת האנרגיה אשר מגיע מהדלת הינה חשובה ביותר.

למעשה הכניסה הינה אחד משלושת המקומות החשובים ביותר לבדיקה וטיפול מבחינת הפנג שווי.

הכניסה מדברת על כניסת השפע לחיינו ולכן כל מה שקשור בתחזוקה של המקום הינו בעל חשיבות עליונה.

חשוב לבדוק האים הדלת נפתחת כהלכה או חורקת - והאם היא נפתחת עד הסוף או שמה דברים הממוקמים מאחוריה גורמים לפתח צר יחסית, אשר בעצם מגביל את האפשרות לשפע. חשוב מאוד שיהיה שם על הדלת, שפעמון הכניסה יעבוד ושלא יהיו כל סממני מוות כגון עץ כרות מול הבית, חפצים שבורים וכו'.

הסלון:

הסלון הוא איזור המפגש של המשפחה ובניגוד לגישה המערבית המטפחת בדרך כלל מאוד את הסלון - החשיבות של איזור זה הינה משנית.

עם זאת הסלון משקף את חלון הראווה של הבית או את איך אנו מעוניינים להראות בעיני האחר.

הסלון מדבר על הקשר החברתי המוחצן שלנו. אנשים אשר הסלון משמש אצלהם כחדר המשחקים של הילדים או כמקום לייבוש כביסה מן הסתם ההחצנה שלהם איננה חזקה ואולי אף פחות חשוב להם מה חושבים עליהם. איזור זה מבחינה סמלית יכול לשמש כמעיין מקדש של יופי לבני הבית וכדאי לעצב אותו כמקום של השראה.

אחד הדברים עליהם אני אוהבת להמליץ הוא לתלות תמונה אשר מזכירה לבני הבית את היכולות הטובות שלהם או את החלומות שלהם. כשאדם נכנס לביתו ורואה לפניו תמונה של מקום או אדם אהוב - באופן מיידי האנרגיה שלו עולה והוא מתמלא בכוחות מחודשים.

מומלץ לסדר את הסלון כך שהכורסא או הספה הראשית נמצאת בקשר עין עם הכניסה לחדר כך שמי שיושב עליה נמצא בעמדת שליטה מכסימלית על האנרגיה המגיע ויש ביכולתו לקבל אותה.

חדר השינה:

חדר זה הוא המקום החשוב ביותר בבית - הרי זה הוא האיזור בו נמצא האדם מספר השעות הרב ביותר ללא תנועה, מכך שהוא מושפע ביותר ממצבו האנרגטי של חדר זה. כמובן שמומלץ לבצע בדיקה יסודית יותר בבית ובחדר זה בלבד כדי לזהות את החולשות אולם עדיין ישנם כמה דברים שמומלץ לשים לב אליהם:

הדברים המקשים על הגוף שלנו להתנקות במהלך תהליך השינה הינם: קרינה, זיהום שקשור עם ריחות או ביוב ומראות. מסיבות שקשה לפרט בכתבה זו מומלץ להתרחק ממקורות מזיקים אילה, למשל לישון הרחק ביותר מדלת השרותים, לא לתלות מראות בחדר השינה -ובמיוחד לא מול מיטה. וכמובן להימנע ממכשירי חשמל מיותרים ובטח שלא להטעין את הטלפון הסלולרי ליד ראש המיטה.

חשוב לבדוק שאין שום דבר מעל הראש וזה כולל מדפים וקורות (גם קורות גבס ובהם תאןרה או נישות למיניהן).

חדר השינה הינו חדר שאמור ליצר אנרגיה מקורקעת ורגועה ולכן מומלץ שלא יהיה עמוס מידי ולא רועש וצבעוני יתר על המידה.

חדר ילדים:

חדרי הילדים במערב מעוצבים בדרך כלל בצורה מאוד לא אנרגטית. רגילה אני למצוא את עצמי במהלך ייעוץ נכנסת לחדר ילדים כלשהוא וממלמלת - ברור שהילד הזה נכשל בלימודים או ברור שאין לו חברים וכו'.

מכיוון שברוב המקרים מי שמעצב את חדרי הילדים הינם הורים אשר לפעמים מרוב מסירו והשקעה - הולכים אחרי מגזינים או אופנות כשבסופו של דבר התוצאה היא חדר לא אנרגטי.

חשוב מאוד לבחור חומרים טובים וטבעיים אשר אולי נשאר בהם עוד מעט חיים וטריות, פער המחירים הוא לעיתים לא גבוהה וצריך לזכור שבעולמינו ספוג הקרינה החשמלית העץ המלא, הקש והשעם יכולים ל"ספוג" חלק מזה.

מומלץ להעדיף מיטה בעלת קומה אחת ולמקמה כך שלילד יש תחושת ביטחון. ביטחון ושינה טובה יכולים להתרחש גם כשנותנים לילד את כיוון השינה שלו (לפי האסטרולוגיה של הפנג שווי) וכן יש לו את היכולת לראות את דלת הכניסה לחדר. מומלץ מאוד לא למקם מיטה הישר מול הדלת או מול מסדרון.

הצבעים בחדר צריכים לאזן את הילד ומומלץ (במידה ולא מקבלים ייעוץ מקצועי) לברר עם הגרים בחדר זה מה הם העדפותיהם. במידה ואין את הידע המקצועי כדאי לסמוך על האינטואיציה הערנית של הילדים.

שרותים:

בדרך כלל משתמשים בפנג שווי במיקום השרותים כמעין "תיקון" לבית. מצד שני מיקום השרותים באיזור חשוב של הבית כמו מרכז המבנה או מול דלת הכניסה למשל נחשב שלילי ומיוחסים לו אמונות טפלות רבות.

השרותים אמורים להיות מופרדים כמה שיותר מהמקומות ה"גבוהים" או בעלי אנרגיה טובה בבית.

בית בו השרותים קרובים מידי לפינת האוכל עלול לסבול מבעיות שקשורות לעיכול וכו'.

אם יש מצב דומה לזה כדאי לחשוב על דרכים יצירתיות להסוואת השרותים - כגון צביעת הדלת בצבע זהה לקיר, הנחת מחיצה וכו'.

מטבח:

המטבח יחד עם חדר השינה והכניסה משלים את המקומות אשר אמורים להיות אנרגטיים ביותר בבית.

המטבח הוא המקום של ההזנה ולכן חשוב.

שולחן האוכל חשוב שימוקם כך של בני הבית רואים אחד את השני - ולא יושבים מול קיר, לדוגמא.

זרימת האוויר והאור הטבעי צריכה להיות טובה. מטבח אשר אין בו מספיק איוורור והמואר רוב הזמן באור פלורוסנטי ירגיש כמקום תקוע - ולא יהיה לנו חשק לבשל בו, מה שיגרום לנו לאכול יותר בחוץ, להוציא יותר כסף ואולי אף להסתכן בקלקול קיבה.

לכן חשוב לדאוג לאוורור מספק ולתת תאורה משולבת עם נורות ליבון רגילות.

רצוי מאוד שהתנור והמקרר לא יפנו האחד מול השני ויהיו רחוקים אחד מהשני גם בצדדים. הסינים טוענים שמטבח בו האש והמים מעורבבים הוא "בית מריבה".

© המכללה הישראלית לפנג שואי    052-3304158